Blog

Čo robiť a nerobiť pred a po aplikácii mihalníc, aby vám vydržali čo najdlhšie

Pred aplikáciou mihalníc príď nenalíčená (aspoň 24 hodín pred aplikáciou nepoužívaj špirálu, očné tiene a ceruzky, všetko sú to mastné prípravky, ktoré môžu narušiť pevný spoj lepidla a prírodnej mihalnice). Aspoň 2 týždne pred aplikáciou maj nefarbené mihalnice. 8 týždňov pred aplikáciou nepodstúp lash lifting a botox na mihalnice (sú to látky, ktoré vyživujú prírodné mihalnice, a tým nie sú štruktúrou pripravené na aplikáciu mihalníc. Treba počkať 8 týždňov od poslednej aplikácie lash liftingu, aby prírodné mihalnice odrástli a vymenili sa). Minimálne 24 hodín pred si neaplikuj lak na vlasy a fixátor na make up v spreji. Možno si to neuvedomuješ, ale dopadá to aj na mihalnice. Ak nosíš kontaktné šošovky žiadny problém, len si je potrebné ich vybrať pred aplikáciou mihalníc.

Mihalnice po lepení nesmú prvých 24 hodín prísť do kontaktu s vodou a parou, takže vždy odporúčam zákazníčkam si deň predtým umyť vlasy. A taktiež prvých 24 hodín vylúčiť návštevu kaderníčky, nakoľko horúci vzduch z fénu nie je priaznivý pre pevné uchytenie mihalníc, a vylúčiť návštevu aj solária. Pozor aj na varenie (tiež tam vzniká para), aj na daždivé počasie, keďže je vtedy zvýšená vlhkosť.

Všetko len prvých 24 hodín po aplikácii, potom môžeš úplne všetko plávať, saunovať sa, solárkovať, líčiť sa (samozrejme špirálu už používať nemusíš a nie je dobré ju používať lebo obsahuje tuk a ten uvoľňuje spoje mihalníc). Ak si bola zvyknutá si šúchať oči, to teraz robiť nemôžeš, maximálne si pošúchať viečko, no nie cez mihalnice, lebo mechanickým trením môžu vypadať. Spánok najlepšie na chrbte alebo na boku, nie tvárou do vankúša. Pri odličovaní očných tieňov a ceruziek použi vatovú tyčinku a odličovač na báze vody, nie tuku/oleja!!! (to sú tie dvojzložkové). Najlepšie micelárnu vodu. Všetko, čo je mastné, škodí mihalniciam, tak pozor aj na pleťové a očné krémy. Mihalnice si podľa potreby prečeš kefkou, ktorú ti dám pri prvom predlžovaní, najlepšie asi ráno nech nie sú “strapaté”. Kefku skladuj tak, aby sa neznečistila a aby si si tak potom nezanášala nečistoty na mihalnice, keď ju máš len tak pohodenú v kozmetickej taštičke.

Zdieľať článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rezervácia

O potvrdení Vašej rezervácie Vás budeme telefonicky kontaktovať.